Rada Budowy Okrętów - logo
Rada Budowy Okrętów jest społeczną inicjatywą o charakterze opiniotwórczym i opiniodawczym (typu think tank), której naczelnym zadaniem jest przygotowywanie ekspertyz, opinii i stanowisk w zakresie potrzeb modernizacyjnych Marynarki Wojennej RP
 
Strona główna O Radzie Artykuły Aktualności Forum Kontakt


Drodzy Członkowie naszej Rady Budowy Okrętów!
 

Szanowni Państwo,
Drodzy Członkowie naszej Rady Budowy Okrętów!

Minął tydzień od dnia mojego wyboru na stanowisko przewodniczącego Rady. Spędziłem go w sposób aktywny - na kilku spotkaniach w szerszym i węższym gronie, wyjeździe do Warszawy, a nawet uczestnicząc w jednej podniosłej uroczystości. Bardzo cieszę się z tego, że w ciągu tego tygodnia wyraźnie ożywiła się nasza facebookowa strona internetowa. Pojawiło się na niej kilka interesujących tekstów, zdjęć i filmów. Będziemy starali się mocno zaistnieć w internetowej przestrzeni.

Korzystając z tego faktu, w tym miejscu i na tej stronie, pragnę jeszcze raz podziękować Państwu za zaufanie jakim mnie obdarzyliście, zapewniając, że dołożę wszelkich starań aby sprostać powierzonemu zadaniu.

Moja sytuacja nie jest prosta. Całą służbę we flocie spędziłem na okręcie, w dużej części na morzu - dlatego na marynarkę patrzę głównie z tamtej, morskiej perspektywy. Natomiast, ogólnie rzecz biorąc, w dużej części sporządzanych programów, wyrażanych opinii czy formułowanych stanowisk dotyczących naszych sił morskich, dominuje ogląd lądowo - morski, lądowy albo, przepraszam bardzo, dyletancki. Na to wszystko, w dziedzinie nas szczególnie interesującej - „budowie okrętów” nakłada się natarczywy lobbing, który dodatkowo fałszuje i wypacza prawidłową perspektywę.

Uchwycenie właściwego balansu pomiędzy tymi dwoma rodzajami podejścia do problemu, uwypuklenie dotychczas znajdującego się w defensywie oglądu morskiego oraz zwrócenie większej uwagi na merytoryczny, zgodny z zasadami dobrej praktyki morskiej, sens naszej działalności, to mój cel, ku któremu będę dążył. Bardzo proszę o przesyłanie wskazówek wspomagających jego osiągnięcie.

Dla porządku informacyjnego - w dniu 22 kwietnia 2015 roku odbyło się pierwsze zebranie nowego zarząd Rady. Tematem były wstępne sprawy organizacyjne i porządkowe.

R E K L A M A - flagi reklamowe warszawa

 
Copyright by Rada Budowy Okrętów 2015